Jump to content

Välkommen till Forum om Thailand!

Inte medlem än? Registrera dig nu direkt!

BLI MEDLEM

NiCa

Medlem
  • Content Count

    3
  • Joined

  • Last visited

    Never

About NiCa

  • Rank
    Nykomling

Profile Information

  • Gender
    Not Telling
  1. Känns fantastiskt ... yes yes yes!!! Jag och sambon var i Thailand för första gången i mars i år och blev, som alla andra, helt sålda på detta underbara land. Så nu åker vi igen och denna gång tar vi med oss våra fyra tonåringar oxå. Förra gången reste vi runt till Kata, Phi Phi, Ao Nang och Bangkok. Efter överläggningar i familjen om allas önskemål ser resplanen ut så här: Khao Lak, 3 nätter Phi Phi, 4 nätter Koh Lipe, 6 nätter Bangkok, 2 nätter (dags att få upp pulsen igen med 48 timmar shopping, vilket tjejerna ser framemot MYCKET) Med Thailand framför oss känns vintern inte helt outhärdlig
  2. NiCa

    Galen på Air Asias hemsida

    vi hade inte riktigt samma sorts problem vid vår bokning. Däremot visade det sig att man endast hade nio minuter på sig att fylla i alla personuppgifter, annars var det bara att starta om processen från början ... och vi är sex personer. Blev ett tangentrace mot tiden. Lyckades dock på andra försöket.
  3. Vi köpte en Fujifilm Z33 WP, ca 1500:-, och är väldigt nöjda många kort ... Andra kort är vi mindre nöjda med, men frågan är om man ska skylla på kameran för de dåliga bilderna:)
×